Web a jeho stavba

Pokud se tvoří stránky na objednávku, je třeba se spojit se zadavatelem a pečlivě zjistit, oč mu vlastně jde. Webmaster musí zjistit účel stránek a podchytit jej. Pak je třeba ještě dalších příprav, aby se začal web psát.

Autor musí dopředu mít vše rozmyšleno, za chyby se totiž později platí a to časem. Takže je třeba vědět co bude tam a co tamhle, v jakém tvaru, v jaké barvě a tak dále a dále. Pokud to autor neví, bude se potýkat s velkými potížemi.

Že to nechápete? Proto uvedu příklad, aby i ti co nemají ponětí, jak stavba webu funguje, měli alespoň částečnou představu. Je to vlastně totéž jako při stavbě domu. Zedníci nemohou dělat okno, když ještě nestojí ani základní stěna. Nelze také stavět střechu, když nemáme zdi. Takže asi tak.

reklama na web

Proto si každý autor dává pozor na to, jak web pokračuje a hlídá si případné chyby. Musí si vše předem chystat a připravovat a také dávat pozor, aby to vše ladilo a šlapalo.

Samozřejmě, že také většinou není sám. Je mu k ruce grafik, designér, a další lidi, kteří doplní vždy to, co je potřeba a čím by vlastně webmaster jen ztrácel čas.

Web je totiž třeba například upravit pro SEO. Bez toho by nebyl k nalezení ve vyhledávačích, a pokud web není vidět, je k ničemu a svému majiteli nepřinese ani tolik zisku, aby zaplatil právě webmastera.

rozvrh webu

Toto všechno, a ještě dalších milion věcí vědí v každé firmě, která se touto činností zabývá. Takže ani tvorba webových stránek v Liberci není žádnou výjimkou. Zdejší zaměstnanci jsou lidé, kteří na to mají příslušné školy a také potřebné znalosti. Všichni zde přesně vědí, co je náplní jejich práce a tuto vykonávají svědomitě a pokud možno i rychle. Nelze totiž připustit, aby zákazník na svůj web čekal dlouho, jeho přání se musí plnit co nejrychleji. A zde se to dělá, takže i proto má firma tolik zakázek, a ještě více spokojených zákazníků.