Masivní konferenční stolek není žádná imitace

Slovo „masiv“ vyvolává v mnohých z nás vznešenou představu čehosi pevného, stabilního, nerozbitného a velmi trvanlivého. Ve spojení se dřevem je tento výraz o něco lidštější, neboť dřevo vždy bylo od nepaměti materiálem, který je snadno opracovatelný a využitelný pro obydlí, dopravní prostředky a užitečné předměty denní potřeby. Existují národy, které staví svůj úspěch právě na přírodním dřevu a žijí šťastným životem, i bez výdobytků západní civilizace.

kniha na stole

A ta západní civilizace se opět navrací k přírodním zdrojům, neboť si uvědomuje, že se od nich odkláněla dlouhou dobu a mělo to také negativní vliv na kvalitu života jejích obyvatel. Kdo zůstal dřevěnému masivu věrný, dobře si uvědomuje jeho rozdíl mezi odpadní dřevotřískou nebo deskami OSB a samozřejmě vnímá i podvědomě jeho přirozenou krásu. Dřevěné letokruhy nám prozrazují životní cyklus stromů a nemůžete je napodobit žádným počítačovým programem. A pokud ano, každý rozezná, že jde jen o imitaci.

konferenční stolek

Důvěřujte přírodě, nezklame vás

Masivní konferenční stolek furniture-nabytek.cz, komoda, truhla, skříň, psací stůl, postel – to vše jsou výrobky velmi působivého vzhledu a stále patří k těm nejoblíbenějším ve své kategorii. Z dřevěného masivu je cítit život, nelze to opomíjet tak, jako při pohledu na pokojové rostliny nebo kameny v přírodě. A tyto přírodní materiály nás nemohou zklamat, protože:

Jsou netoxické – žádný alergik, astmatik a pochopitelně ani zdravý jedinec při kontaktu se dřevem nemůže trpět nějakým neduhem. Nedávalo by to smysl, dřevo je naprosto netoxické, což nelze říci o mnoha syntetických materiálech. U dřeva vám může vyvolat nepříjemnou reakci maximálně vdechování jemných pilin, a to se týká v podstatě jen dřevovýroby – truhlářů, tesařů atp.

Krásně voní – každý dřevěný výrobek nádherně voní, ať už je vyroben z olše, smrku nebo dubu. Naopak desky z dřevotřísky zapáchají – způsobuje to syntetické pojivo, které nemá s přírodou nic společného. A některé látky v syntetickém pojivu jsou přímo toxické, např. formaldehyd.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup