Výhody a nevýhody digitálních nomádů

Stát se digitálním nomádem můžete díky jakékoli výdělečné činnosti, kterou lze dělat online. Umožní vám to cestovat, nevstávat kvůli práci z postele a také pracovat v hodinu, kdy vám to nejvíc vyhovuje. Digitální nomádství má (stejně jako všechny zaměstnání) svá pro i proti. A se všemi musíte počítat.
staré fotky a foťák
 
Čtyři hlavní důvodu pro online práci
Většina nomádů se přesouvá společně se svou prací především proto, že nechtějí v Čechách pracovat přes zimu. Teplo a sluníčko jsou velice důležité také pro vysokou produktivitu. A ta je zase velice důležitá pro vaše podnikání. V chladných a šerých dnech váš mozek bude zaručeně stávkovat a bude velice těžké něco udělat.
 
Další velkou výhodou jsou peníze. Tedy v případě, že budete pracovat v zemi, kde jsou životní náklady nižší než v Čechách. Když budete žít například v Asii, ale pracovat pro západní klienty, tak se dostanete do úžasného zisku, aniž byste museli více pracovat.
 propojení na mapě
Jako digitální nomád můžete pracovat samozřejmě kdy chcete, a to v Čechách i v zahraničí. Pokud se ale rozhodnete bydlet na Bali, tak můžete snadno využít časového posunu. Během pracovního nasazení budou vaši klienti spát a navíc se nebude dít nic závratného ani na sociálních sítích.
 
Má to i pár háčků
Většina nevýhod se týká především nomádění, které budete vykonávat v zahraničí. V Čechách je asi jedinou nevýhodou, že je všechno jen na vás a vytvořit si časový rozvrh, který budete skutečně dodržovat může být těžké.
 
V zahraničí vám může chybět několik věcí. Dříve či později vám začnou chybět přátelé, domov a rodina. Udržovat jakékoli vztahy na dálku není snadné, a to nejen rodinné, ale také mezilidské. Pokud váš partner nebude mít podobně online zaměstnání jako vy a nebudete cestovat spolu, tak to bude hodně složité. S tím souvisí další problém, a to je doba, po kterou to můžete vydržet.
 
Všichni, kdo žijí životem digitálního nomáda se jistě shodnou, že je to skvělé a každý by si to měl vyzkoušet alespoň na několik týdnů. Nikdo ale nevydrží dlouhodobě cestovat, pracovat a nevidět své blízké. To ale neznamená, že potom přestanete dělat, co milujete. Jen se po pár letech nejspíš usadíte na jednom místě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup