Tipy, jak si usnadnit stěhování

U kartonových krabic si vyřízněte na protilehlých stranách malé otvory na ruce, aby se krabice lépe přenášely. Výřez proveďte tak, aby jeho horní hrana byla zahnutá dovnitř a netlačila tak do dlaní.

papírový karton

K balení věcí do krabic budete potřebovat lepicí pásku. Pořiďte si k ní odvíjecí rukojeť, je to šikovná věc, která vám usnadní práci s páskou, hlavně odpadne obtížné nacházení jejího konce.

Proberte se věcmi a to, co chcete vyřadit, dejte stranou a stěhovací firma to odveze cestou na sběrný dvůr. Některá sběrná stanoviště mohou přijímat i nebezpečný odpad, jako jsou chemikálie, zářivky a výbojky, staré autobaterie atp.

kartonová krabice

Při rozmontování nábytku používejte igelitové sáčky se zipem, uvnitř jsou všechny šroubky, kolíky a vruty v bezpečí. Sáček je možné nalepit na jednotlivé díly nábytku, ale lepší je uložit je k sobě do nějaké tašky, odkud je nepoztrácíte.

Při demontáži nábytku a při rozpojování elektronických přístrojů, jako jsou Hi-fi věže, televizory a DVD přehrávače či stolní počítače si všechny spoje předem vyfoťte, stejně tak fotografujte pracovní postup u rozebírání nábytku na dílčí části. Je to ten nejlepší návod, jaký můžete mít při ruce.

Když žádáte městský úřad o povolení k parkování stěhovacího vozu, zákonná lhůta pro vyřízení vaší žádosti je třicet dnů. Pamatujte na to!

Stěhování pokojových květin vyžaduje zvláštní postupy. Budete na to potřebovat dostatek bublinkové fólie, krabice bez horního víka a hlavně dodržení vhodné teploty a vlhkosti. Když se stěhujete v zimě, rostliny nesmí zmrznout, v létě musíte dbát na pravidelné rosení, zvláště za tropických teplot a při častém vystavování rostlin přímému slunci.

Máte-li doma děti, komunikujte s nimi a vše jim vysvětlujte, aby se necítily odstrčené. Hlavně pro ně je stěhování Praha velmi náročné, budou si muset vytvořit nová přátelství s novými kamarády a zvykat si na nové prostředí stejně, jako vy. Vhodné je chovat se k nim jako rovný s rovným a začlenit je do celého procesu, aby měly pocit, že jsou tam také co platné.

5/5 - (2 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup