Děti a líčení – kdy je vhodné s ním začínat?

Řeč samozřejmě nebude o klucích, ale pouze o holkách. Pokud máte doma jednu nebo více dospívajících slečen, které se pomalu začínají zajímat o svět kosmetiky a krásy, určitě budete řešit možný problém, který nastane s jejich líčením.

dívka s čelenkou

Kdy je vhodné s ním začínat?

Dalo by se říct, že vaše mladá slečna za to svým způsobem ani nemůže, ale současná doba umožňuje nechat upravovat svůj vzhled, už holkám v poměrně mladém věku. Drtivá většina z nich už začíná na základní škole a nutno podotknout, že je to už naprosto normální.
Vy to však jako normální pokládat nemusíte a klidně si doma můžete stanovit nějakou hranici, která se bude odlišovat od davu jejich vrstevníků.
Pochopitelně musíte počítat s tím, že to sebou ponese velké nepochopení. Vy jako dospělí rodiče, přece nemáte představu o tom, co se nosí a kdy se s tím začíná. To budete slýchávat často!
štětce na líčení

Jaké hranice si stanovit?

Pokud už tedy dovolíte vaší dceři začít s líčením na základní škole, musíte si stanovit nějaké meze, které ji (a vás) budou reprezentovat. Na výrazní líčení rovnou zapomeňte, v jiném případě si vás pravděpodobně zavolají na konzultace do školy učitelé nebo ředitel. Ve školním řádě to totiž povoleno, zcela určitě není.
Řasenka a tónovací krém (samozřejmě v normálním poměru), by měly bohatě stačit při splnění jejich představ. Nezapomínejte ani na to, že ze začátku nebude mít s líčením zkušenosti, a tak ze sebe možná nechtěně udělá ne příliš půvabného klauna. V tom případě se chopte situace a ukažte jí, co je v pořádku a co už naopak k pláči nebo k smíchu.
puberťačka s mobilem

Promluvte si s dcerou na rovinu

Realita je taková, že příliš brzké používání kosmetiky, může na mladé pleti vaší dceři, způsobit její horší stav do budoucna a taktéž stárnutí.
Mnoho mladých děvčat má potřebu zdokonalit svůj zevnějšek především díky předloze, kterou denně vidí nejen u svých „vyspělejších“ spolužaček, ale i z prostředí televize a internetu. Jestli je nějaká šance k tomu, abyste vaši dceru přesvědčili o tom, že na to má čas a nemá si dávat za vzor všechny „dokonalé barbíny“, které má možnost denně sledovat, tak to s ní proberte a přesvědčte ji o tom, že to skutečně ještě nemá zapotřebí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup