Domácí výrobky

Je to osobité, trošku roztomilé, malinko nešikovné. Někdy opravdu krásné, jindy se to tak trochu nepovede, nebo nám to nepadne do vkusu. Vyrobené věci jsou moc fajn. Můžeme vyrábět ve volných chvílích, jen tak u televize, s dětmi, s rodinou, s přáteli. Chodit do kroužku vyrábění.

Jenomže čím se stáváme lepšími a šikovnějšími, tím více věcí se doma začne hromadit.

zlatník při práci
Výrobek jako dar

Ideální varianta je, že pokud něco vyrábíte, můžete to také darovat. Tato cesta k úspěšnému hromadění má však také svá úskalí. Přestanete hromadit u sebe a začnete hromadit u někoho jiného. Dárky jsou obecně ošidná věc. Jelikož:
– Odmítnout dárek je neslušné
– Pokud se navštěvujete, obdarovaný cítí povinnost vystavit dar na viditelném místě
– Dárky kolují
– Okrasné věci na postavení někam postavíme, práší se na ně a jsou nám vlastně k ničemu

dřevěná ryba
Co vyrábět jako dar

– Co chce a má rád ten, komu dar dáváte
– Větší není vždy lepší
– Kratší životnost u různých serepetiček také není na škodu, mohou se obměňovat
– To, co má smysl se i spíše použije – mohu vyrobit obrázek z ubrousků, nebo cedulku, kterou si vlastník sám dopíše a použije
– Zamyslete se nad tím, co byste sami rádi dostali
– Dostat třikrát do roka podobný dárek nenaplňuje většinu lidí radostí

Rozmanité, využitelné, se smyslem, vhodné

barevný tác
Umělci

Objevují se umělci, především fotografové, kteří se z různých důvodů rozhodli, že hromadění je zbytečné, nebo jen zaujímají určitou pózu vůči světu. Ti dělají to, že uspořádají vernisáž, kde promluví, lidé si prohlédnou jejich fotky, poznají jejich tvorbu a po skončení výstavy se fotky odvezou a spálí. Nezůstávají nadále v našem světě, nezaplňují police, regály a byty.
Možná je to proto, že fotka nám ukazuje minulost a my se přitom chceme dívat do budoucnosti. Nebo se tak umělec vymezuje vůči všem okolo sebe. Třeba si připadá zajímavější, a proto lidé chodí na jeho výstavy a třeba si i od něj objednají focení.


My

Jsme také umělci a můžeme si vybrat co s uměním, které stvoříme vlastníma rukama. Nemusíme vše pálit, ale můžeme si pečlivě rozmyslet co vyrobíme. Je naší volbou, co to bude, jak to bude vypadat a co s tím budeme dělat. Jelikož je mnohem lepší začít něco vyrábět s jasným úmyslem a myšlenkou, kam taková věc poputuje než mít doma zásobu darů na vhodnou chvíli, které za sebou sice nesou vaši práci, ale už ne myšlenku a úmysl, se kterým byla daná věc vyráběna pro určitého člověka.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup