Rodinné stolování

Každý z nás by měl mít vždy uspokojenu potřebu místa. Tato potřeba spočívá v tom, že by každý z nás měl mít doma aspoň tři místa, která jsou pouze jeho a která v případě jeho nepřítomnosti zůstanou prázdná. Je to velmi důležité nejen pro správnou psychiku člověka, ale také pro správný vývoj a výchovu vašich dětí.

Jedním z vašich míst by mělo být samozřejmě místo, kde spíte. Druhým místem by mohlo být vaše křeslo, popřípadě místo na obývací sedačce, kde relaxujete a trávíte společné chvíle s vašimi blízkými. A velmi důležitým aktem, při kterém by se měla scházet celá vaše rodina, je společné rodinné stolování. Z toho samozřejmě vyplývá třetí místo, které byste ve vašem domě či bytě měli mít každý své, a to je místo u stolu.

V dnešní uspěchané době, kdy ve všední den obědváte v zaměstnání, vaše děti se stravují ve školní jídelně a večer přicházíte domů každý v jinou dobu, je přesto velmi důležité se aspoň večer sejít společně se všemi blízkými u stolu a popovídat si o tom, co vás během celého dne potkalo. Někteří z vás pracují na směny a chodí i noční směny, v tom případě by pro psychickou pohodu vašich dětí mělo vaše místo zůstat prázdné. Dětí vědí, že jste v zaměstnání a že další den tam budete zase s nimi.

Měli bychom si stolování s celou rodinou pokaždé opravdu užívat. Skvělý pocit bychom měli mít nejen samozřejmě z chutného jídla a pití, ale také především z přítomnosti členů vaší rodiny, kteří vám pravidelně dělají u stolu u nejlepší společnost. Součástí společného stolování je také samotná příprava stolu, které se mohou aktivně zúčastňovat vaše děti. Zřejmé je, že se rodinná večeře a její příprava stolu liší od slavnostní tabule, při které jde o výjimečnou událost ve vaší rodině.

A v případě, že si váš domov teprve zařizujete, myslete při tom vždy na to, aby prostor pro vaše společné stolování byl dostatečný a také pohodlný.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup