Nejlepší počítačové hry z druhé světové války

Počítačové hry jsou zábavou pro masy lidí. A nejsou záležitostí jen pro děti. Spousta dospělých dokáže utopit velké množství času ve virtuálním prostředí. Existují desítky žánrů. Jedním z velmi oblíbených jsou akční hry. Mnoho hráčů si pak oblíbilo takové, které jsou zasazeny do období druhé světové války, a to především proto, že se jedná většinou o autentická bojiště, reálný základ. Kdo by nechtěl být součástí historie a pomoci osvobodit Evropu od nacistických vojsk? Nebo pomstít útok na Pearl Harbor a zastavit tak rozpínání japonského císařství v Pacifiku? Podívejme se na tři historicky nejlepší tituly tohoto žánru.

vojenský tank

Série Call of Duty

Toto je naprostá legenda. Především první a druhý díl série znamenaly přelom. A to jak po grafické stránce, tak v hratelnosti. Základem hry je kampaň pro jednoho hráče. Série začala 1. dílem v roce 2003, druhý pak vyšel v roce 2005. Tyto díly vás zavedou na jednotlivé fronty. Postupně bojujete v uniformách sovětské, britské a americké armády. Kampaně jsou hratelné několika způsoby, nejvyužívanější je totální akce, kdy masakrujete vše německé hlava nehlava. Nebo se soustředíte na taktiku a tichou akci. Série po prvních dvou dílech postupně proměnila bojiště; ve dvou titulech Modern Warfare 1 a 2 se pak například podíváte do blízké budoucnosti.

Hidden and Dangerous 1. a 2. díl

Tyto hry pocházejí z dílny český tvůrců Illusion Softworks. Nejedná se o klasickou střílečku. Do válečné vřavy vnesla legendární prvek – taktický mód. Ten spočívá v pozastavení hry a naplánování dalšího postupu. Jste členem většinou čtyřčlenného týmu SAS, v němž můžete ovládat všechny 4 vojáky naráz pomocí rozkazů. Především druhý díl je na svou dobu velmi povedený. Provede vás postupně několika státy – Finskem, severem Afriky, Barmou, Francií a Československem. Výše zmíněný taktický mód přímo vybízí hrát většinu misí stealth stylem, plánovat útoky ze zálohy a otevírá se tak prostor pro desítky hodiny zábavy.
střelba na kelímek

Brothers in arms

Tři díly této série jsou dnes již legendou. Hrajte za amerického vojáka. K dispozici máte dva týmy, které ovládáte rozkazy. Hru můžete pozastavit a v taktickém modu zhodnotit situaci, vymyslet styl postupu. Rozkazy vydáváte v reálném čase. Lokace ve hře jsou věrnými kopiemi reálných bojišť.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup