Letní dovolená na horách či na Šumavě

Šumava je místo, které nabízí mnoho druhů vyžití. Můžete se jednak vykoupat s dětmi na Lipně, půjčit si tam šlapadla a využít jiné dětské atrakce. Dále ale také můžete zavítat do šumavských lesů nebo třeba na hrad Kašperk. Tam se vám ale bude hodit úplně rozličné vybavení než to, které využijete u vody nebo někde v Chorvatsku. Rozhodně byste celá rodina měla myslet na to, abyste na takovou, byť jen krátkou procházku lesem, měli kvalitní obuv.

obuv na túru

Nejednomu dítěti i dospělému se může stát, že si vezme žabky a ejhle, kořen nebo pařez je na svět a s ním i váš výron nebo ještě hůře – zlomená ruka nebo noha. A to opravdu v takovém horkém létu nechcete – potit se v sádře nebo v dlaze. Rozhodně byste nejen u dětí, ale i u sebe měli myslet na to, že vaše nohy si zaslouží to nejlepší, když je chcete vystavit nerovnému terénu a dalším překážkám, které vás na procházce čekají.

pracovní obuv

Obujte si kvalitu

Na tomto místě se skutečně vyplatí nešetřit. Třeba si říkáte – je to škoda tolik investovat, když z toho děti vyrostou. Ale uvědomte si, že na začátku dáte peníze, byť vyšší částku, ale můžete se zachovat ekologicky a i ekonomicky – botky prostě prodáte dál. Vám ale jako dospělému kvalitní outdoorové boty vydrží hned několik let za sebou a tady je investice opravdu třeba. Budete se na ně těšit, budete si v nich připadat jako v bačkůrkách a ejhle – náhle vás to ponoukne spíše k tomu, abyste vyrazili na dlouhý výlet nebo na dlouhou procházku a ověřili si, zda jste si vybrali správně. A věřte, že to tak určitě bude. Jejich odolnost vás naprosto okouzlí a budete moci dát sbohem všem starým botám, do kterých vám zatékalo. Navíc – na tyto události vám stačí jedny kvalitní boty, všechny takové ty napůl roztrhané, které si myslíte, že ještě vytáhnete – rovnou je vyhoďte, uděláte lépe.