Nezapomínejte v létě na zvířata

Máme tady konec července, a léto je v plném proudu. Letošní horka jsou opravdu velká, a leckde padly teplotní rekordy. Lidem je špatně, pokud to jde, nemají okolo poledne vycházet ven, a mají pít dostatek tekutin. Jenže u zvířat je to ještě horší. I když by se dalo říct, že je snad logické, že zvířata obecně snaží vedra hůř, protože nemají možnost jak se sami ochladit, a navíc jich má docela velký počet kožich, pro spoustu lidí je to asi horká novinka, protože se během péče o zvířata v létě dopouští základních chyb.

pes ve vodě

Procházky večer
Máte psa? Pokud ano, tak s ním asi chodíte na procházky. Během horkých dní je ale dobré chodit s nimi jen brzo ráno a pak večer, ale rozhodně ne přes den, kdy jsou teploty na vrcholu. Na veterinárních klinikách končí psi, se kterým jejich páníčci chodí právě i za horka. Mají popálené tlapky. Zkuste si sundat ponožky a projděte se se svým psem bosky po rozžhaveném chodníku. Příjemné, že?

Voda ,voda, voda
Tak jako my tak i zvířata v horku potřebují více vody. Dohlížejte na to, a dolévejte jim vodu. Pokud máte možnost, dejte nějaký starý hrnec či jakoukoliv nádobu s vodou ven do stínu, a přijdete do ní kámen. Ježci, hmyz a další obyvatelé parku či vaší zahrady budou rádi.

ježek pije

S klimatizací opatrně
Jestli ji doma máte a v létě ji používáte, dbejte na to, abyste neměli teplotu příliš nízko. Tím se můžete pěkně nachladit, ale můžete si tím přivodit i například angínu. Totéž se může stát i vašim zvířatům.

Auto – kapitola sama pro sebe
V těchto dnech byste vůbec neměli zvířata vozit autem bez klimatizace, a nikdy za žádných okolností je v autě nenechávejte samotné. Během pár minut může pes i jakékoliv jiné zvíře zemřít. Je to sice ve zprávách dnes a denně, ale pořád se najdou tací, kteří to dělají. Představte si, jak by bylo na jeho místě vám – v roztopeném autě a ještě v kožichu. Místo toho ho raději vemte večer k vodě.