Co udělat jako první, než se nastěhujete do nového bytu?

Také si vždycky tak užíváte ten pocit, když máte příležitost k veliké životní změně? Přestože životní jistoty a stabilní prostředí je velmi důležité pro naši psychiku a pocit bezpečí, čas od času je zkrátka nevyhnutelné se přimět k tomu, změnit svůj život od základu.

elektrická kytara

K takovému razantnímu rozhodnutí nás většinou přimějí spíše okolnosti. Známe to všichni – nešťastný rozchod po dlouhodobém vztahu, odchod z rodného města za studiem nebo za lákavou pracovní nabídkou, rozpad rodiny nebo kariérní dráha, která nás zavede někam úplně jinam. To všechno jsou pouze nejčastější příčiny k tomu, proč si my lidé hledáme nové domovy a proč se spolu se všemi svými věcmi stěhujeme někam, kde nám, jak doufáme, bude mnohem lépe.
Nové začátky jsou vždy krušné. Nic není hned, byť bychom si to v mnoha chvílích rádi mysleli. Stěhování samo o sobě je dřina a otravná činnost, ať už se to týká balení věcí, jejich přemisťování nebo pracného vybalování na nové adrese.
Rádi bychom zmínili několik bodů, které jsou, alespoň podle nás, naprosto zásadní k tomu, aby se nám nový start v novém bydlení podařil a abychom hned zpočátku udělali vše pro to, aby se nám zde lépe žilo:

pokojové květiny

  • Je potřeba si před samotným nastěhováním prověřit, kde že to vlastně hodláme bydlet. Jedná se o byt nebo dům? Komu patří? Je majitel spolehlivý? Bydlí například v bytovém domě rodiny s dětmi nebo mají v něm lidé zvířata? Pokud ano, nebude nám to vadit?
  • K prověření bytu nebo domu patří i získávání informací o jeho okolí. Je lokalita pro nás to pravé? Nebude tam moc rušno, nebo naopak příliš velký klid, ve kterém se budeme nudit? Je potřeba si důkladně promyslet, co že to vlastně hledáme.
  • Technická stránka věci je neopomenutelná. Zejména v případech, kdy si nejsme jisti, jak se předchozí obyvatelé bytu nebo domu chovali ke všem jeho součástem. Ideální je pozvat si do nemovitosti elektrikáře v Praze 3, aby důkladně prověřil všechny rozvody, zabezpečení proti blesku, stav elektroměrů a provedl případné opravy nebo revize ještě před tím, než se finálně nastěhujeme. Elektrikáře na Praze 4 musíme samozřejmě vybírat také podle toho, s kterou společností máme smlouvu na odběr elektřiny.