Vyklízíme byt s přívěsným vozíkem

Nejjednodušší způsob vyklízení bytu je s přívěsným vozíkem. Odpadá totiž celá řada obstrukcí a plateb. Nepotřebujete žádnou velkou dodávku a nemusíte kontaktovat ani stěhovací či vyklízecí firmu. Chce to jen vědět, jak si počínat, a kdy se do toho pustit.

Jak si počínat

Vozík připojený k tažnému zařízení VW Touran nemusíte vlastnit, vozíky pronajmete velmi levně např. v hobby marketech, na libovolně dlouhou dobu, což je v případě vyklízení bytů výhodné, pokud vám to zabere více, než jeden den.

Do vozíku nakládejte předměty tak, aby ty nejtěžší a největší byly umístěny na straně blíže vozidlu, docílíte tím přiblížení těžiště jízdní soupravy do jejího středu. Kdyby byly těžké věci vzadu, vozík by se mohl rozkmitat a způsobit i vážnější problémy v řízení.

přívěsný vozík

Vozík nepřetěžujte, jeďte raději vícekrát, než abyste riskovali nehodu kvůli přetížené soupravě.

Může se vám hodit krycí plachta, jednak kvůli zvědavcům v okolí, a pak z důvodu zabezpečení před vypadnutím některých předmětů z vozíku, např. knih, porcelánu a dalších menších a lehčích kousků. Pokud není vozík přímo oplachtovaný, můžete namísto krycí plachty využít bublinkovou fólii.

tažné zařízení

Kdy se do toho pustit

Ze dnů v týdnu je nejvýhodnější čtvrtek, na silnicích bývá nejmenší provoz a lidé se navíc těší na víkend, který je doslova za dveřmi. V pátek bývají řidiči na silnicích, jak utržení z řetězu, a v neděli zas provoz houstne. Od pondělí do středy jsou lidé nejvíce nervózní, což souvisí s počátkem pracovního týdne.

Výhodné je i vyklízení v nočních hodinách, v ideálním případě tedy začínejte ve čtvrtek kolem 21 hodiny, kolem půlnoci provoz výrazně utichne a většina lidí touto dobou již spí, což také znamená větší klid a pohodu ve městech. Bude se vám lépe pracovat i tehdy, budete-li mít přichystané občerstvení již na místě, tedy buď koupené u čerpací stanice či v hypermarketu, anebo připravené z domova. A nezapomínejte na dostatek tekutin – nealkoholických nápojů.