Více, než 1,6 milionu milionářů v Číně!

Milionářů v Číně rapidně narostlo. V Číně jsou to lidé, kteří mají majetek tedy vyšší než 34,5 milionu korun českých, což v přepočtu znamená více než deset milionů čínských jüanů.
číňan na kole
Nejvíce milionářů žije doposud ve Spojených státech amerických, ale dle názoru odborníků v oblasti ekonomiky se toto již brzy změní, právě proto, že v Číně roste neuvěřitelným tempem počet těchto super bohatých lidí. Rostou nejen jejich finance, ale samozřejmě i objem jejich majetku. Pravděpodobnost toho, že za deset let bude stále větší počet miliardářů v USA než v Číně se limitně blíží nule.

Pokud i vy pravidelně sledujete ekonomickou situaci ve světě, víte, že Čína je druhou největší světovou ekonomikou a v posledních letech je vůbec motorem světového hospodářství. Tento silný ekonomický a poměrně dramatický růst země společně s obrovským trhovým kapitálem samozřejmě přispívá k velmi rychlému bohatnutí právě Číňanů jednotlivců, tedy uvedených milionářů.
Celková suma, kterou drží nejbohatší osoby v Číně je přibližně 516 bilionů korun českých, což by pravděpodobně pokrylo výdeje celého českého státní rozpočtu do roku 2447.
socha v Pekingu
Pokud jste nabyli dojmu, že stát se miliardářem v Číně je snadné, určitě tomu tak není. Noví přibývající miliardáři jsou většinou ve věku maximálně do 50 let a vydělali peníze na trhu s nemovitostmi a nebo, jak se dá očekávat, na trhu s moderní technologií. Velmi často také vydělávají peníze v oblasti zdravotnictví a zdravotní péče. Většina však ale získala peníze vlastní prací, pílí a nápadem, protože minimálně 25% z nich vyrostlo v chudých poměrech.

Pokud již Číňané nabydou majetku, velmi dobře se svými penězi hospodaří a velmi uvážlivě zachází s nabytým majetkem. Bez mála 50% z těchto milionářů a miliardářů plánuje v dalších letech investovat do dalšího průmyslu a technologií.
noc v Pekingu
Zdá se to snadné a skoro to vypadá, že se v Číně žije jako v pohádce při takovém počtu milionářů a miliardářů, nicméně na druhou stranu žije v Číně, podle Světové banky od roku 2014 minimálně 200 milionů obyvatel.