Úklid na poslední chvíli

Doma nepořádek, chaos. Návštěva „za dveřmi“. Moc času s tím něco udělat už nezbývá. Co s tím? Vypadá to beznadějně, ale dá se to vyřešit. Jen klid. Zkusíme rychloúklid a určitě to dáme doma do pořádku včas!

rohožka s pozdravem

První dojem na chodbě

První, co návštěva u nás vidí je chodba. První dojem by rozhodně pokazila špína a nepořádek hned v této první místnosti bytu. Uklidíme boty do botníku. Všechno, co je rozházené srovnáme nebo schováme. Vyluxujeme nebo vytřeme a postaráme se o příjemnou vůni.

 

Čistá toaleta a koupelna

Protože návštěva si jistě půjde po cestě „odskočit“, pokračujeme na toaletě a v koupelně. WC mísa musí být čistá! Kápneme do ní také trochu voňavého dezinfekčního přípravku. Doplníme toaletní papír, čisté ručníky. Opláchneme umyvadlo V koupelně nesmíme nechat povalovat žádné špinavé prádlo! Také v zrcadlech by se měli návštěvníci dobře vidět!

hrnec na sporáku

Kuchyně beze stop

Při procházení kuchyní by návštěvníky neměly překvapit zbytky od snídaně, či dokonce zbytky připálené na sporáku po přípravě včerejší večeře. Umyjeme nádobí nebo ho alespoň ukryjeme do myčky. Uklidíme linku, jídelní stůl. Žádné drobečky a kapky nápojů! Vysajeme nebo vytřeme podlahu.

 

Obývací pokoj

Nakonec se postaráme o místnost, kde návštěvu usadíme. Měla by být čistá, útulná a voňavá. Vyluxujeme nebo vytřeme, utřeme konferenční stolek.  Srovnáme křesla, přehozy, polštáře a jiné doplňky. Příjemnou atmosféru a vůni nám pomůže vykouzlit třeba vhodná vonná svíčka.

 

Na závěr je potřeba připomenout, že pokud jsou v domácnosti zvířecí mazlíčci, určitě zkontrolujeme, zda nám na poslední chvíli s úklidem nějak „nepomohli“.

 

A až přijde návštěva, neměli bychom jí přivítat vystresovaní a „upachtění“. Už vůbec není vhodné omlouvat se za „ten strašný nepořádek“. Takové trapné řeči si necháme. Raději si společně s příbuznými nebo přáteli užijeme pár společných příjemných chvil!