Dovolená na klíč

Snění o dovolené je krásné přesně do chvíle, než nastane čas ji opravdu naplánovat. Pak najednou stojíte přes rozhodnutím, kam chcete jet, kde tam chcete bydlet, co tam chcete dělat, a kolik to celé bude stát. Pokud nejste ten typ, který jezdí už dvacet let na stejné místo do stejného hotelu, tak vás čeká projíždění webových stránek a listování horou katalogů. Nebylo by krásné, kdyby to někdo udělal za vás? Dobrou zprávou je, že existují společnosti, který se na tento typ služeb specializují.
 lehátka a racci
Jak to celé funguje? Nejdříve si ve své hlavě uděláte představu, kam chcete jet, přibližně kolik by vás to mělo stát, a jaké jsou vaše požadavky na ubytování v místě. Pak zavoláte nebo zajdete na pobočku, a začnete domlouvat podrobnosti celého pobytu. Prodejce s vámi probere takové věci, jako je přesné datum vaší dovolené, způsob dopravy, kolik vás pojede, jestli máte nějaké speciální požadavky a jestli máte zájem například o pojištění či parkování na letišti. Jakmile má všechny potřebné informace, začne pracovník společnosti prohledávat nabídky cestovních kanceláří. Z nabídky cestovek pak vybere ty, o kterých si myslí, že by vás mohly zajímat, a ozve se vám zpátky. Společně projdete předvýběr nabídek, a vy si rozhodnete, jestli vám nějaká z nich přijde atraktivní. Prodejce má o všech hotelích a lokalitách důkladné informace, takže vás upozorní i na klady a zápory jednotlivých míst, a dokáže vám s volbou dobře poradit.
 pohoda na lodi
Jakmile máte vybráno, udělá vám pracovník společnosti rezervaci, a vy zaplatíte zálohu. Na takovém systému je skvělé, že si dovolenou můžete zarezervovat i v době, kdy u sebe nemáte hotovost na celý zájezd. Na druhou stranu je potřeba počítat s tím, že lhůta na zaplacení zálohy je celkem krátká, takže nějaké peníze byste po ruce mít přeci jen měli. V momentě, kdy doplatíte zbytek ceny, vyřídí vám „váš“ zástupce i letenky, víza a další doplňkové služby tak, abyste se nemuseli o nic starat. A nemusíte se ani bát, že byste zaplatili zbytečně mnoho. Většina těchto zprostředkovatelských agentur má dohody přímo s cestovkami, a cena zůstává stejná. Tak hoďte letos starosti za hlavu, a užijte si své vysněné volno v klidu a pohodě