Peruánský ženšen aneb Maca peruánská na stres, deprese a intimní problémy

Peruánský ženšen je lidové označení pro bylinku, která roste v peruánských Andách, ve vysokých nadmořských výškách. Její oficiální název zní Maca peruánská a tamní obyvatelé ji užívají již stovky, možná tisíce let. V současné době lze zaznamenat vyšší zájem o tuto výjimečnou rostlinu díky tomu, že se na veřejnosti šíří zvěsti o jejím působení a složení.

Maca, podobně jako jiné druhy „ženšenů“ koncentruje ve svém kořenu značné množství látek, s nimiž v těle člověka dokáže dělat divy. Působí všestranně, to znamená, že řeší velmi široké spektrum obtíží od špatného zraku přes problematické trávení, neurózy a deprese až po hyperaktivitu a sexuální dysbalance.

stres a vztek

A kdy ji nasadit do užívání? Můžete prakticky kdykoli, neboť Maca působí preventivně i léčebně. V případě, že užíváte některé léky, měli byste se poradit s lékařem nebo lékárníkem, což jsou lidé, kteří adaptogenní rostliny dobře znají a znají i jejich účinnost.

Na stres a depresivní stavy – peruánský ženšen klidně začněte užívat v těchto situacích. Bude vás nabíjet pozitivní energií a snižovat hladiny stresových hormonů.

muž ve stresu

Na problémy v partnerství – s ohledem na sexuální stránku věci. Adaptogeny upravují hormony do přirozené rovnováhy a tím pádem vám navozují mladistvý přístup k sexu, jako takovému. Budete více uvolnění, více angažovaní, bude vás to více bavit, erekce bude pevnější a bude možné pohlavní styk prodloužit a užít si i vícečetných orgasmů.

Na problémy s nespavostí – nespavost a problémy s usínáním či brzké ranní probouzení mohou zvýšit hladinu stresového hormonu kortizolu do nevhodných hodnot a to se pak může projevit na mnoha úrovních od nesoustředěnosti, ztráty paměti a špatného pracovního výkonu až po značnou, nevysvětlitelnou únavu. Zkuste to s peruánským ženšenem a vyměňte jej za šálek kávy, zvláště před spaním.