Hadice a armatury – bazénová příslušenství

Mezi bazénová příslušenství řadíme i propojovací materiál technologického zázemí čerpadel, filtrace, skimmerů a vysavačů. Je to několik druhů bazénových hadic a dílů armatur, které se vyrábí z pevného plastu, odolného vůči mechanickému namáhání a působení bazénové chemie.
bazén na zahradě.jpg

Solární systémy

Solární hadice se ze zcela zjevných důvodů vyrábí v černé barvě, aby se uvnitř kapalina udržela co možná nejdéle patřičně ohřátá. Vyrábí se z tenkého, ale zároveň velmi houževnatého materiálu ve formě notoricky známého tzv. husího krku. Ten je navíc podrobován důkladnému testování v agresivním prostředí chlorované vody a za působení slunečních paprsků, resp. složky UV záření.
bazén ze dřeva.jpg

Propojení skimmerů s vysavačem

Pro tyto účely se volí hadice zpravidla v modré nebo modrozelené barvě, čistě z estetických důvodů. Jedná se o přibližně shodnou technologii výroby jako u těch solárních, tedy jde o produkty opět odolné vůči působení UV záření. Každý z nich je zakončen pevnou hladkou koncovkou a maximální délka jednoho kusu činí 51 metrů. Ceny výrobků se vždy uvádí za 1 metr.
květiny u bazénu.jpg

Armatury a příslušenství

Odtokový ventil pro solární ohřev vody – jde o jeden ventil s koncovkami pro připojení technologických rozvodů pomocí bazénových hadic. Uplatní se i v rozvodech zahradní závlahy, užitkové vody, nebo pro práci tepelného čerpadla. Vyrábí se z neměkčeného PVC-U špičkové kvality, a to v průměrech 32 a 38 mm.

Uzavírací ventil – slouží k uzavření přívodu kapaliny do hadic, je to jednoduchý jednocestný ventil s průchozí koncovkou zdroj – výstup.

Spojka – univerzální plastová spojka pro propojení dvou hadic o stejném nebo rozdílném průměru 32 nebo 38 mm.

Rozbočka – rozbočovací armatura ve tvaru T, kterou lze osadit i ve více kusech za sebou pro rozšíření technologického zázemí proudění vody. Opětovně výborné řešení z neměkčeného polyvinylchloridu za pár korun.

Hadice pro vypouštění bazénů – před zazimováním je třeba část vody vypustit a její hladinu snížit na úroveň skimmeru, nebo těsně nad technologický vstup. Jsou to speciální ohebné plastové dílce, které se po použití zmáčknou a navíjí na sebe do úhledného klubíčka.