Fascinující, neopakovatelná a božská: Barcelona

Jak zpívá Freddie Mercury společně s Montserrat Caballé v opeče ke slavnostnímu otevření olympijských her ve dvaadevadesátém roce: Viva la Barcelona. Pokud se sem chcete vydat, je několik míst, které byste neměli zapomenout zařadit na svůj seznam.

1.       Sagrada Familia
Tedy katedrála rodiny svaté, jak zní název v překladu. Stavba pokračuje již více než sto čtyřicet let, má osm věří, které jsou vysoké přes sto metrů. Můžete vystoupat do výše čtyř set schodů, abyste se z této výšky rozhlédli po městě.  Až bude dílo dokončeno, půjde o skutečně monstrózní dílo moderní architektury tohoto druhu. Katedrála by měla být dokončena v roce 2026.

2.       Parc Güell
Tento park nechal také postavit Antoni Gaudí. Je typický svými zvláštními barevnými mozaikami a roztomilými domečky, které vypadají jako z jiného světa.

3.       Casa Batlló a Casa Millá
Dva domy, které nechal postavit tentýž architekt. Domy, které dnes slouží jako galerie a výstaviště, byly kdysi obyčejnými pavlačovými domy, nebo tak byly alespoň zamýšleny. Jsou postaveny v pozdně secesním stylu, inspirované přírodními tvary a architektovou bujnou fantazií. Častým prvkem je zde také mozaika.

4.       La Rambla
Hlavní ulice města, kde najdete všechno, od možného až po nemožné. Bary, galerie, hospůdky, motely, pouliční umělce, trhy pod širým nebem, prodavače koz a ovcí, rybí trh, ale také divadlo a stánky s kořením. Je to stovka jazyků, stovka vůní a stovka chutí. Klasická křižovatka evropských kultur. Projděte se zde ve dne i v noci, budete okouzleni.

5.       Plaza de Catalunya
Největší a neznámější náměstí Barcelony. Slaví se tady fotbalová vítězství, konají se tu festivaly a koncerty, ale také vládní diskuse.

6.       Rybářská čtvrť Barceloneta
Úzké uličky, rybí pochoutky, víno, žen a zpěv.

7.       Pláž Barceloneta
Nachází se hnedle v centru města. Je krásná, čistá a pokud se sem vydáte ve správný čas, není ani tak zalidněná. Jedná se opravdu o překrásný záliv, kde budete mít výhled na širé Středozemní moře.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup