Výhody bydlení na kolejích

Nikdy nejste sami
Jako první výhodu si zmíníme neustálou společnost lidí. Toto by introvertům mohlo lézt na nervy, ale extroverti to zajisté velmi ocení. Pokud byste žili sami, tak se Vám po určité době může stát, že se Vám začne stýskat a budete se cítit opuštění. Ale pokud žijete s více studenty, tak si jsme jistí, že se Vám to jen tak nestane. Pořád budete mít ve své blízkosti lidi, za kterými můžete kdykoliv přijít a povídat si s nimi.
mladá studentka
Studentský život
Tato výhoda života na kolejích se pojí trochu s tou první. Studenti na vysokých školách stále hledají rozptýlení a zábavu, takže pokud rádi chodíte na party a zkrátka mezi lidi, tak jste na tom správném místě. Zde se nerozlišuje, zda je pátek nebo pondělí a prostě se paří! Ať už v bytech nebo ve studentských klubech, nudit se nebudete nikde a nikdy!
Peníze
Tím největším benefitem bydlení na koleji jsou nízké ceny. Na začátku semestru podepíšete smlouvu a můžete si být jistí, že budete po celou dobu pobytu platit stejnou částku – nedojde k navýšení ceny. Také se ani o úklid nijak extra nebudete muset starat, protože sociální zařízení Vám uklidí správa budovy. Sice nebudete mít uklizeno tak, jako kdyby to dělala Vaše milovaná maminka, ale bude Vám to stačit.
Kousek od školy
Poslední výhodu, kterou bychom chtěli zmínit, je krátká vzdálenost od školy. Pokud nejste ranní ptáče nebo zkrátka nikdy nejste připravení včas, tak tato varianta je pro Vás také jednou z těch nejlepších. Nebudete muset vstávat nebo se připravovat o hodinu či dvě dříve. Stačí 20 minut a můžete jít – jste ve škole za pár minut.
dobří přátelé
Nevýhody?
Tak jako každá varianta bydlení má i tato své nevýhody, kterých ale není moc. Záleží hlavně na Vaší schopnosti se skamarádit a vycházet s cizími lidmi. Taky se Vám může stát, že schytáte lidi, se kterými si prostě nebudete rozumět a budou Vám lézt na nervy, ale s tím musíte počítat.
Další nevýhodou je rušno. Pokud chodíte spát brzy, tak si určitě rychle odvyknete. Na kolejích je stále hluk, protože studenti se chtějí bavit, a ne všichni musí vstávat ráno, protože mají přednášky třeba až odpoledne nebo navečer. Buď si budete muset zvyknout a nebo to vyřešte jednoduše – kupte si špunty do uší!