Věří vaše děti na Ježíška?

Vzpomínáte si vy na své dopisy Ježíškovi? Jaký jste měli pocit, když jste si každý rok napsali vaše přání, které jste vložili do obálky, dali Ježíškovi za okno a čekali, dokud si ho nevyzvedne. To bylo netrpělivosti, když vás rodiče mnohdy schválně napínali, protože jste třeba trošku zlobili, tak tam dopis nechávali co nejdéle. A pak najednou, jednoho krásného dne jste se podívali z okna, a nebyl tam. Byl fuč. Takové překvapení, radost a vzrušení z toho, zda si dopis pořádně přečte a opravdu vám přinese to, co jste si přáli.

betlém

Víra v Ježíška je něco kouzelného, dodává to Vánocům to pravé tajemství a nesmělé očekávání. Snažte se víru v Ježíška u svých dětí prodloužit, co nejdéle to půjde. Když si vybavíte své vlastní dětství, na co si vzpomenete. Na to napětí, které ve vás panovalo po celý Štědrý den? Na tu nedočkavost, která cloumala celým vaším tělem, aby už bylo po večeři? To těšení se, co že vám to ten Ježíšek letos vlastně nadělí? A potom to překvapení, když zazvoní kouzelný zvoneček a vy se vydáte do pokoje, kde barevně bliká stromeček, pod kterým se nachází hromada tak krásně zabalených dárků. Co v nich asi bude?

Není nic krásnějšího, než vidět jiskřičky planoucí v dětských očích. Vánoční dárky nejsou jen tak ledajaké dárky. Jsou umocněny tou atmosférou. Pokud si na Vánocích dáváte celkově záležet, pečete cukroví, společně provádíte vánoční úklid, snažíte se krásně vyzdobit váš domov… To vše tvoří právě tu kouzelnou vánoční atmosféru plnou pohody, tepla a lásky. Naplní každý milimetr vašeho těla a věřte tomu, že děti to vnímají naprosto stejně. Děti navíc mají tu výhodu, že opravdu věří v Ježíška, který jim ty dárky nakoupí a tak krásně zabalí. Jsou plni očekávání, zda jim Ježíšek nadělí to, o co si požádali. Díky tomu jsou pro ně Vánoce tak výjimečné.

písmo

Neberte jim jejich víru a snažte se ji v dítěti udržet co nejdéle. Nevnímejte Vánoce před dětmi jako přítěž, kvůli které máte spoustu starostí. Je na nich přece něco magického.Vytvořte si atmosféru naplněnou láskou a vynahraďte si ten rodinný čas, který vám v průběhu roku tolik schází.