Tipy na svačinky plné proteinu

1. Řecký jogurt

Řecký jogurt se vyrábí v několika variantách. Sáhněte nejlépe poté, co má 0 % tuku. Má výbornou chuť, je bez tuku a s vysokým obsahem bílkovin. Pokud. Chcete přidat ještě více proteinu, promíchejte trochu proteinového prášku. Jogurt vám krásně ochutí a přidá bílkoviny navíc. Sacharidy doplňte trochou kvalitního musli a ovocem, nejlépe jahodami, malinami či borůvkami. Jako zdroj tuku přidejte lžičku ořechového másla.

jogurt

2. Proteinový nápoj

Nejrychlejší svačinkou nadupanou bílkovinami je proteinový nápoj. Jednoduše vezmete odměrku proteinového prášku a rozmícháte ji ve vodě nebo mléce. V mléce bude chuťově nejspíš lepší, ale na druhou stranu se déle tráví. Na trhu najdete stovky druhů, takže si každý může vybrat dle svých preferencí a chutí. Vyzkoušejte například proteinové koktejly https://goodly.cz/proteinove-napoje-goodly-jidlo-v-napoji/.

3. Vejce na sto způsobů

Vejce jsou skvělým zdrojem bílkovin, a poslouží i jako lehká večeře. Uvařte si vejce natvrdo, naměkko, udělejte si míchané vejce s toustem, báječnou vaječnou omeletu s bylinkami nebo plněná vejce. Nemusíte se obávat tuku, který ve vejcích je. Jedná se o skvělý a nezpracovaný zdroj bílkovin, který vás zasytí, a ještě výborně chutná.

omeleta

4. Cottage sýr

U tohoto sýru se většina lidí dělí na dvě skupiny. Jedni ho milují, druzí nenávidí. Je pravdou, že jeho konzistence je trochu neobvyklá, ale za to výborně chutná, a jelikož je jeho chuť spíše neutrální, můžete si s ním hodně vyhrát. Výborný je na různé pomazánky, nebo po přidání zeleniny na bílkovinový salát. Jestli máte chuť na lehčí svačinku, přidejte k sýru pouze zeleninu, a i tak si pochutnáte. Zkoušeli jste už cottage na sladko? Pokud ne, určitě to napravte, jedná se o výbornou věc. Přidejte ovoce, trochu medu, rozinky, ořechy, skořici a máte zdravou sladkou svačinku plnou bílkovin, která vás zasytí.