Navštivte Saúdskou Arábii a poznejte její poklady

Nečekaně kvalitní služby, téměř neexistující kriminalita, hrozící dehydratace a úpal. Tohle je Saúdská Arábie – tedy alespoň civilizované části této země. Pijí se zde většinou vodu ochucenou ovocem nebo ovocnou šťávu. Káva se zde podává pouze arabská (ale dováží se většinou z Jemenu). V restauracích narazíte převážně na jehněčí maso, také se zde konzumuje spousta kuřat. Hovězí najdete jenom v hotelech pro cizince a vepřové je zde zakázáno, stejně jako ve všech ostatních arabských zemích. Velmi často zde narazíte na jídla, které Arabové označují jako hummus, je to vlastně takové „co dům dal“.

globus

Život v Arábii

Pokud se chcete pohybovat na silnici, jezděte opatrně, jelikož při spáchání dopravní nehody skončíte za mřížemi. Ceny za taxi jsou tu neskutečně drahé. Na ulici nesmíte vstoupit, pokud vaše šaty nezahalují komplet celou vaši postavu vyjma tváře a dlaní. Ženy zde nakupují u nejdražších značek jako jsou Yves St Laurent a Gucci, ale v tomto oblečení chodí pouze doma. Když vyjdou na ulici, zahalí se do abayi, pod nímž mají evropské oblečení.
Arabové mají velmi zvláštní smysl pro humor, nikdy nechodí včas a všechno odkládají. Stres tady téměř neznají, nesjpíš kvůli příliš velkému horku. Na rozdíl od velkých evropských měst se zde v noci pohybuje málokdo. Všichni se snaží přes noc spát. Arabové velmi často rozdávají almužnu potřebným lidem.

noční město

Navštivte posvátné město Mekku

Hadž – cesta do poutního města, kterou by měl vykonat každý muslim alespoň jednou v životě. Do Mekky mohou pouze muslimové. Nachází se zde stovky hotelů, aby byly schopny unést obrovské množství poutníků denně, kteří se sem vydávají konat svou povinnost věřících.  Uprostřed Mekky najdete al-Masjid al-Haram, sedm minaretů, které obklopují černou krychli Kaaba, v níž je ukryt meteorit. Pokud nějaký nemuslim vstoupí na posvátnou půdo Mekky a zdrží se více než tři dny, bude potrestán smrtí.