Kdy a na co v bazénu nasadit vločkovač

Když si pořídíte bazén, zřejmě vám brzy „dojde“, že v něm budete muset udržovat čistotu vody na potřebné jakosti pomocí technických prostředků. Budete potřebovat filtraci s čerpadlem a také desinfekční prostředky, tedy obdobné příslušenství, s nímž byste se setkali v úpravnách pitné vody.

čistý bazén

Udržet čistou vodu v bazénu není tak obtížné

Zkušení majitelé bazénů, kteří již mají něco za sebou, si dobře uvědomují, jak důležitá je péče o vodní výplň, a jak je někdy obtížné toho docílit. Voda je totiž nosné médium pro život neuvěřitelného množství organismů, které pouhým okem nespatříte, zato jejich přemnožení jistě nepřehlédnete. Napustíte-li bazén čistou vodou, zpočátku se zdá, že to tak zůstane navěky, ale stačí několik dnů vodu ponechat bez povšimnutí a „malér“ je na světě.

kachna na rybníce

Pro zachování zdravotně nezávadné tekutiny se využívá bazénová filtrace (pro mechanické nečistoty) a chemické prostředky, které brání množení patogenů. Do hry ovšem vstupují také vodní řasy. Jsou to nejstarší obyvatelé planety, které tu jsou, a zřejmě i budou, miliony let. Stačí jim k životu docela málo, jen trocha základních živin ve vodě, dostatek světla a tepla. Abychom zabránili kontaminaci a jejich množení v bazénu, postačí, když sáhneme po nějakém osvědčeném algicidním přípravku. Ten řasy zahubí a teprve tehdy začíná být uvnitř nádrže „problém“.

Odumřelé řasy vodu obohatí hustým zákalem různých barev a to je ta vhodná chvíle využít vločkovač 10l chlorito.cz. Kdybychom to neudělali, zákal by v bazénu zůstal možná natrvalo, jde totiž o to, že velmi drobné částice řas se nezachytí ve filtraci. Vločkovač je začne efektivně shlukovat do větších celků, tzv. vloček, s nimiž si filtrační okruh poradí a ty, co vlivem gravitace sednou na dno, odsajeme bazénovým vysavačem. Bez vločkovače by to zkrátka nešlo a měl by být jednou ze základních pomůcek v příslušenství každého venkovního, ale i vnitřního bazénu nebo vířivé lázně.