Jak zvýšit soukromí?



I když s to málokomu zdá jako pravděpodobné, v řadové zástavbě mají lidé často více soukromí než ti, kteří si postavili novostavbu v satelitním městečku. Ptáte se, jak je to možné? Je to především dáno rozmístěním staveb a umístěním oken. Zatímco u řadové zástavby stavební úřady vyžadovaly nějaký řád a chtěly, aby zástavba byla podobná, a všichni měli víceméně stejný dům, s okny orientovanými tak, aby si nikdo do domu vidět nemohl, novostavbu si každý může postavit jakou chce, je tam mnohem méně omezení. A tak se majitelé novostaveb často diví, jak je možné, že je jim vidět až do obývacího pokoje.

plot pletivo

Snaží se tomu zamezit tím, že si před domem staví neprůhledné ploty, nejčastěji z betonu nebo gabion. Jenže tyto ploty jsou poměrně finančně nákladné. Celá řada lidí staví dům na hypotéku, a tak jim na terénní úpravy a plot okolo domu už nezbývají finance, a musí s realizací plotu celé roky čekat. Jenže právě plot je to, co jim soukromí zvyšuje. Plot není jen o soukromí, ale i o bezpečí, a tak je nejlepší plot udělat co nejdříve, i když by měl být jen provizorní. A tím se řídí poměrně dost lidí, kteří si okolo domu raději zprvu udělají klasický plot z pletiva. Nevypadá dobře, ale pozemek vám ohraničí, a navíc se na něj dá navěsit stínící tkanina, díky které budete mít i s tímto plotem o kousek více soukromí.

dřevěný plot

Plot z pletiva může mít klasická oka ve tvaru kosočtverce, a nebo může mít podobu svislých ok ve tvaru obdélníku. Nejčastěji se tento plot dodává v zelené barvě. Plot je potažený vrstvou plastu, která zamezuje jeho rychlé degradaci vlivem počasí. Je to cenově dostupné řešení, které vám alespoň na nějakou dobu poskytne soukromí, které tolik hledáte.

Tento plot má tu výhodu, že se snadno montuje, a dá se snadno zkrátit na požadovanou výšku v případě, že má někdo nerovný pozemek.