Jak mít v práci sehraný tým

Práce je trvalou součástí našeho života a ať jsme na jakékoli pozici v práci, s kolegy je dobré vycházet. Sehraný tým totiž zaručuje efektivitu práce a spolupráci bez problémů. Jak tým podpořit, aby se zbytečně v týmu neobjevovaly rozpory a problémy.

1.      Respektujte pravidla

V každém týmu by měly být nastaveny určitá pravidla toho, jak má fungovat. Každý má v týmu své místo a neměl by přesahovat své kompetence. Pokud tak učiní, sám by si měl uvědomit, že udělal špatnou věc. Pravidla si v týmu vytvořte a dejte si je tak, aby je měl každý na očích.

2.      Nedělejte schválnosti

Má kolega v ledničce výborný oběd a vy na něj máte chuť? Pak si ji nechte zajít. Dělat si schválnosti a podrazy mezi kolegy je prostě tabu. Dělá to velké problémy v týmu a často ho dokáže úplně rozvrátit. Snažte se s kolegy vycházet dobře a nedělejte si zbytečné problémy.
ruce v košilích

3.      Stmelujte se

Pořádejte společné posezení u kafe, povídejte si, zajděte si společně na pivo či na bowling. Je strašně důležité pořádat pravidelné teembuildingové akce, které podpoří vaši spolupráci, ale také si skvěle užijete. Nikdy jindy nebudete mít možnost si popovídat stejně jako na neformální akci. Poznejte své kolegy třeba na společném víkendu někde na chatě. Jsou samozřejmě i povolání, kde se můžete bavit i mezi prací, většinou to však není moc možné a tím pádem jsou společné cesty skvělé.
spolupráce zaměstnanců

4.      Nebojte se, říct co se vám nelíbí

Úplně nejhorší je dusit v sobě svoje výtky a emoce. Na konci stejně vybuchnete a bude to mnohem horší, než když byste o svých problémech mluvili dopředu. Promluvte si mezi čtyřma očima s těmi, kteří mají s vámi problém, nebo se kterými máte naopak problém vy. V týmu je prostě důležitá komunikace.

5.      Informujte

Častý problém je především zamlčování informací, které potřebují kolegové vědět. Vedení by mělo podřízené informovat o všem, co se práce týká dostatečně včas a ne na poslední chvíli.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup