7 věcí, které by turista ve Rwandě nikdy neměl dělat

Turisté se do této země hrnou, aby se vydali na výlet za ohroženými horskými gorilami, navštívili sopky a lenošili u jezera Kivu. Nejlepší možná cesta jak si zorganizovat tuto dovolenou je mimo jiné znát místní zvyky a pravidla. Důležité jsou zejména věci, které byste ve Rwandě neměli dělat za žádných okolností.
převoz matrací
Přinést do země plastové sáčky
Rwanda je neuvěřitelně čistá. Na rozdíl od mnoha východoafrických sousedů vidíte odpadky na ulici jen zřídka a obrovské celostátní úsilí je zaměřeno na podporu environmentálního aktivismu. Rwandská vláda zakázala plastové tašky po celé zemi. Ty budou turistovi zabaveny již na letišti. Jedná se o jeden z nejlepších a nejúčinnějších zákonů o životním prostředí na kontinentu.
tanec domorodců
 
Předpokládat, že každý hovoří anglicky
Mnoho lidí ve Rwandě mluví anglicky. Je to neuvěřitelně multikulturní a vícejazyčná země. Nicméně mimo větší města už angličtina zase tak běžná není. Nepředpokládejme tedy, že místní obchodník na venkově daleko od Kigali bude mluvit plynule anglicky.
 
Jíst pouze mezinárodní kuchyni
Ačkoliv je po celé Kigali možnost stravování, na jaké jsme zvyklí, nebraňte se ochutnat místní speciality. Rwanda má rozhodně co nabídnout. Brochety (grilované maso nebo ryby na špejli), akabenz (marinované pečené vepřové maso), zeleninové a bramborové pokrmy naleznete po celé zemi.
 
Prozkoumat pouze pár čtvrtí v Kigali
Mnoho turistů tráví čas pouze návštěvou těch neznámějších čtvrtí, které jsou sice nádherné a nabízí pohodlí na evropské úrovni, ale nejsou typické pro celé město. Dostaňte se mimo turistickou bublinu a objevte obří trh v Kimironku, živé ulice Nyamirambo a barevné nástěnné malby Kimisagary.
 
Fotografovat místní obyvatele aniž byste se jich zeptali
Fotografujte gorily, jídlo, které jíte, scenérie, ale nefotografujte Rwanďany – dospělé i děti. Bez požádání o povolení budou toto považovat za urážlivé nebo budou žádat o peníze.
 
Říkat Afrika namísto Rwanda
Ano, Rwanda se nachází na africkém kontinentu. Turisté však přijíždějí do Rwandy a mluví o tom, jak cestují po Africe, namísto toho, aby se zaměřili na samotnou Rwandu. Rwandské zvyky, kultura a historie jsou specifické pro samotnou zemi.
 
Jíst na veřejnosti
I když je to jen sušenka, jablko nebo energetická tyčinka, je to ve Rwandě považováno za neslušné a neuctivé. Místo toho se najezte raději v soukromí restaurace nebo hotelového pokoje.