Světlo v kuchyni

Kuchyni můžeme označit za srdce domova. Je to místo kde se vaří ty nejlahodnější pokrmy, kde se setkává celá rodina, místo kde se setkáváme s přáteli. A jako každý jiný prostor, který je frekventovaní potřebuje pořádné osvětlení, které zvládne nejrůznější varianty využití.

Při plánování osvětlení do kuchyně si nejdříve položte otázku – jaké aktivity budete ve své kuchyni kromě vaření vykonávat. Potom bude mnohem jednodušší určit typy světel, které budete potřebovat. Bude to jen lustr do kuchyně nad jídelním stolem? Budou to bodová světla nad kuchyňskou linkou? LED žárovky, které podsvítí kuchyňské skříňky? Musíme mít na paměti, že světlo je zásadní pro naší náladu. Pokud bude kuchyně špatně osvětlena, nebude se nám tu dobře vařit. Světlo dokresluje celkovou atmosféru místnosti. Hlavně musíte dobře vidět na recepty podle, kterých budete vařit ty lahodná jídla pro vaše nejbližší a milované.

kitchen lam

Do kuchyně se doporučuje teplá bílá žárovka. Tyto žárovky vytvářejí žlutobílý odstín a jsou v kuchyni ideální. Dobrou volbou je také světlo s červeným nádechem. Červená totiž má vyvolávat apetit a chuť k jídlu. Volba barvy světla má velký dopad na estetiku a funkčnost kuchyně. Barva světla se pohybuje od odstínů žluté po bílou barvu. Pokud je ale vybrané světlo příliš žluté, může to výrazně zkreslit barvu kuchyně a ne zrovna přívětivým směrem. Naopak, pokud je světlo příliš bílé, bude kuchyně působit sterilně, chladně a nevlídně, což opět také nechceme.

kitchen room

A pokud jde o funkčnost svítidel, je také důležité zvolit osvětlení, které zajistí dostatečnou viditelnost pro vaření. Jak již bylo zmíněno, nejlepším řešením je vybrat si osvětlení umístěné někde blízko středu světelného spektra, osvětlení, které má něco z obojího. Je jak bílé (zlepšuje viditelnost pro vaření), tak teplé žluté (působí útulně a přívětivě). Jinými slovy, vyhněte se výběru kuchyňského osvětlení, které se blíží extrémům ve světelném spektru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup